Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  İptal ve İade Koşulları

  Palme Kitabevi iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. 

  Palme Kitabevi’nde satılan tüm ürünler, orijinal olup üretici firmaların ve Palme Kitabevi garantisi altındadır.

  İptal ve iade hakkı süresinin belirlenmesinde;

  1. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

  2. Birden fazla parçadan oluşan mallarda, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

  3. Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır

  4. Alıcı siparişinin kargoya verilmesinin ardından, kargosunu takip etmekle yükümlüdür. Gerektiğinde müşteri hizmetlerini arayarak yada e posta yolu ile kargo bilgisini talep edebilir. Alıcıya teslim edilemeyip geri dönen kargolar için satıcı sorumlu tutulamaz.

  İptal ve iade bildiriminizi iptal ve iade hakkı süresi dolmadan faturanızda yer alan iade formunu kullanarak ürünleri tarafımıza göndere bilirsiniz. İptal ve iade hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı MNG Kargo'dur.

  Alıcının iptal ve iade hakkını kullanması sonucu sözleşmenin feshi durumunda, SATICI, teslimat masrafları hariç olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ALICI’ya 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanunun 1’inci maddesine göre belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri öder. 

  İPTAL VE İADE HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

  ALICI aşağıdaki sözleşmelerde iptal ve iade hakkını kullanamaz:

  1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  2. ALICI'nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
  7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
  9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya alıcıya anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
  10. İptal ve iade hakkı süresi sona ermeden önce, ALICI'nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  11. CD'li ve Şifreli kitaplarda iade değişim kabul edilmemektedir.

   

  Tedarik süreci içerisinde siparişiniz iptal edilebilir.

  Tüketicinin aynı ürünü birden fazla adette sipariş etmesi durumunda stok gereği siparişi iptal etme hakkımızı saklı tutuyoruz.

   

   

  Satılan ürünün hatalı olması durumunda, 

  * Ürünlerle ilgili sorunlarda; 
  Teslimat sırasında fark edilmesi olanaklı olmayan sorunlar bu kapsama girer. Bu konudaki isteğinizin kabulü için; 
  - İade edeceğiniz ürünle ilgili faturanız ürünlerle birlikte gönderilmelidir. 
  - İade işlemi teslim tarihini takip eden iki iş günü içinde gönderilmelidir. 
  - İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir. 
  Palme Kitabevi’ne iade gerekçesini değerlendirecek ve yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu ürünleri yenileriyle değiştirecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masraflarını Palme Kitabevi üstlenir. Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması, ürün değişimi, ürün iadesi veya teslim adresinin yanlış girilmesi ve iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır. 

  2. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e posta ya da telefon ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır. Bu sebeple 400 TL nin altına düşen siparişlerinizde kargo bedeli siparişinize eklenir. Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile Palme Kitabevi’nin bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM’ler üzerinden yapmanızı öneririz.

  3. Tahsilâtı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse, MNG Kargo yapılır.

  4. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@palmekitabevi.com adresine e posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0 312 430 75 77 numaraya faks'lanıp durum info@palmekitabevi.com adresine e posta aracılığıyla bildirilmelidir. Palme Kitabevi ürünü yeniden temin edip en kısa sürede teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

  5. Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız aynı gün içerisinde müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz 0312 430 75 76 veya bu konu ile ilgili info@palmekitabevi.com adresine e posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.) Havale yolu ile yapılan siparişlerin 5 iş günü içerisinde ödemesi yapılmaz ise, sipariş otomatik olarak iptal edilir.

   6. Ürün tarafımızdan müşteriye gönderildikten sonra müşteri siparişinden vazgeçmesi durumunda veya ürünü iade talebi durumunda gidiş ve geliş kargo ücreti müşteriye yansıtılmaktadır.

   

  >