Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  EKPSS

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  EKPSS Hazırlık Kitapları

  Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ya da kısa adı ile EKPSS, ülkemizde pek çok adayın girdiği sınavlardan bir tanesidir. Bu sınavın amacı, bir engeli olan ve devlet memurluğu yapmak isteyen yurttaşlarımızın istihdamıdır. Ülkemizde memuriyette bedensel engellerin yarattığı eşitsizlikleri ortadan kaldırma hedefindeki bu sınav ile pek çok aday hayallerindeki mesleğe ulaşabiliyor. Hayallerinin peşinden gitmek isteyen adaylar için bu süreçte onlara yardımcı olacak EKPSS kitapları da Palme Kitabevi bünyesinde bulunabiliyor. Kitabevimiz koleksiyonu içerisinde yer alan EKPSS kitap seçeneklerine ve sınav hakkında mutlaka her adayın bilmesi gerekenlere gelin beraber bakalım!

  EKPSS Kitapları ile Nelere Çalışılabilir?

  EKPSS ülkemizdeki merkezi sistem sınavları arasında oldukça önemli bir yere sahip. Bu sınav; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı’nın yanısıra Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirlikleri ile gerçekleştirilir. Başarıya ulaşan adaylar memur olarak ülkemizin çeşitli kurumlarında göreve başlayabilirler.

  EKPSS iki ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm Genel Yetenek, ikinci bölüm ise Genel Kültür olarak adlandırılır. Tercih edilecek olan EKPSS kitap seçenekleri mutlaka bu iki farklı alanda adayları sınava hazırlayacak şekilde düzenlenmiş olmalıdır. Gelin, bu iki farklı bölüm içerisinde adaylardan beklentilere bakalım.

  EKPSS Genel Yetenek

  EKPSS içerisindeki ilk bölüm olan Genel Yetenek testi ile başlayalım incelememize. Bu kısımdaki  soru sayısı 30 olarak belirlenmiştir. Bu 30 sorudan 15 tanesi Matematik, 15 tanesi ise Türkçe alanından sorulmaktadır. Matematik alanındaki konular arasında kümeler; rasyonel, ondalık, reel, köklü ve uslu sayılar, problemler, fonksiyonlar ve mutlak değer gibi konular yer alır. Ayrıca kimi Geometri konuları da burada karşımıza çıkmaktadır. Acılar, alanlar, çevre ve hacim hesaplamaları bu konulara örnektir. EKPSS çalışma kitapları alırken, adayların bu Matematik ve Geometri konularını içeren kitapları kütüphanelerine mutlaka eklemeleri gerekmektedir.

  Gelelim EKPSS Genel Yetenek kısmındaki Türkçe sorularına… Burada hem anlam hem de gramer konuları yer almaktadır. Öncelikle okuduğunu anlama, anlatım biçimleri ve düşünceyi geliştirme yolları gibi konular burada yer alır. Ayrıca cümlede anlam, anlatım bozukluğu ve cümle çeşitleri: sözcük, cümle ve paragraf yapısı: isim ve sıfat tamlamaları, zamirler, zarflar, edatlar, fiiller ve bağlaçlar da Türkçe alanında sorulan sorular arasında yer alır. Son olarak noktalama işaretleri ve resmi yazışmalar da çalışılması gereken konulardandır. EKPSS için en iyi kaynak kitap arayışında tüm bu konuları detaylıca içerecek bir kitap tercih edilmelidir.

  Palme Kitabevi koleksiyonu içerisinde EKPSS Genel Yetenek kısmında sizlere yardımcı olacak pek çok farklı kitap yer almaktadır.

  EKPSS Genel Kültür

  Gelelim EKPSSnin Genel Kültür kısmına… Burada ilk olarak Tarih alanındaki konulara göz atalı, Tarih alanında EKPSSde çıkan konular, temel tarih konuları ile başlar. Tarihteki ilk Türk devletleri, İslamiyetin kabulü sonrası Türk devletleri, Anadoluda kurulan Türk devletleri, Selçuklular ve beylikler dönemi bu konular arasındadır. Daha sonra Osmanlı Tarihi içerisinde yer alan Kuruluş, Yükseliş, Duraklama, Dağılma dönemleri ve Meşrutiyet dönemleri sorulur. Daha sonra ile I. Dünya Savaşı, Atatürk’ün hayatı Kurtuluş Savaşı, ateşkes ve barış antlaşmaları, Cumhuriyetin ilk dönemi, ilk anayasa, cumhuriyet dönemineki gelişmeler gibi konularda İnkılap Tarihi konuları yer alır. Bu konuların mutlaka alacağınız EKPSS çalışma kitapları içerisinde yer alması gerekmektedir.

  EKPSS Kitap Seçenekleri

  Eğitimin her alanında fırsat eşitliğini savunan Palme Kitabevi, birbirinden değerli yayınevlerinin EKPSS kitap seçeneklerini, bu sınava girecek olan adaylar için derledi. Palmedeki EKPSS kitapları ortaöğretim konularının tamamını kapsayacak şekildedir. Ayrıca birbirinden değerli EKPSS lisans kitapları da raflarımızda yerlerini almıştır.

  EKPSS Konu Anlatımlı kitapları koleksiyonumuzda öne çıkan ilk kitap seçeneğidir. Bu kitap sayesinde sınavda çıkacak soruları tekrar edebilirsiniz. Daha sonra ise EKPSS Soru Bankası kitapları ile tekrar ettiğiniz konuları pekiştirebilir, üzerinden geçerek öğrenme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bir sonraki adımda ise EKPSS Deneme Sınavları ile kendinizi deneyebilir, EKPSS Çıkmış Sorular ile sizden önceki adaylara neler sorulduğu ve dolayısıyla da sizden ne beklendiği hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

  EKPSS kitap önerileri için mutlaka sayfamıza göz atın. Palmenin geniş koleksiyonunda, mutlaka her bireyin kendi potansiyelinin doruğuna ulaşması için uygun bir kitap yer almaktadır.

  EKPSS

  >