Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Ehliyet - Sürücü Sınavları

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  Ehliyet - Sürücü Kursu Kitabı

  18 yasına gelen tüm gençlerin hayali, bir an önce ehliyetlerini edinmek! Bunun için yapmanız gereken, ehliyet sınavında başarılı bir sonuç elde etmek. Ehliyet sınavı her ne kadar aslında çok basit bir sınavmış gibi görünse de, kimi adaylar bu sınavda ilk girişte başarı elde edemiyorlar. Palme Kitabevinin ehliyet sınavı hazırlık kitabı seçenekleri ile bunu başarmak mümkün!

  Sürücü Kursu Kitabı - Hangi Konular Çıkıyor?

  Palme Kitabevindeki sürücü kursu kitabı seçenekleri, sınavda karşınıza çıkacak tüm temalarda konu anlatımı ve çalışma sorularını içermektedir. Bu konu alanlarının başında trafik kuralları ve çevre bilgisi gelir. Trafikle ilgili remel terimlerin öğrenildiği bu kısım oldukça önemlidir. Daha sonrasında ilkyardım kısmı yer almaktadır. Trafikte ilkyardım bilgisi acil durumlar için hayati önem taşır.

  Sürücü kitabı içerisinde ayrıca motor ve araç tekniği ile ilgili konular yer alır. Adayların en çok zorlandığı konularan bir tanesi budur, çünkü pek çok kişi özel ilgi alanı olmadığı sürece motora oldukça uzaktır. Trafik adabı, sürücü eğitim kitabı içerisinde yer alan bir başka konudur. Aslında daha güvenli ve saygılı bir trafik ortamı için bu konuya özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

  Ehliyet Kursu Kitabı İçinde Trafik Kuralları ve Çevre Bilgisi

  Ehliyet almak isteyen adayların yanıtlaması gereken ilk konu alanı, trafik kuralları ve çevre bilgisidir. Genel terimler, trafik ve karayolu ile ilgili kavramlar, aralara ilişkin tanımlar bu alanda yer alır. Bunun yanısıra trafikte karşımıza çıkabilecek olan her türlü işaret ve işaretçi ile ilgili konular da yine bu kısmın içine girer. Ehliyet sınavına hazırlık kaynak kitapları içerisinde trafik polisinin hareketleri, ışılı trafik işaret cihazları, yol çizgileri, karayolunun kullanılması kuralları bu kısmın konusudur.

  Son olarak, araç kullanımı ile ilgili araç cinsine göre hız limitleri, öndeki aracı geçme kuralları, geçiş üstünlüğü, duraklama kuralları, park etme kuralları ve araç ışıklarının nasıl kullanılacağı gibi pratik bilgileri de sürücü kursu kitapları içerisinde bu kısımda bulabilirsiniz.

  Sürücü Kursu Kitapları İçerisinde İlkyardım

  İlkyardım, trafiğe çıkan tüm araç sahiplerinin mutlaka bilmesi gereken bir konudur. Öncelikle insan vücudunu yakından tanımak gerekir. Bu nedenle sürücü kursu kitabı içerisinde yer alan bu kısım size biyoloji derslerini anımsatabilir. Bu kısımdan sonra ilkyardım çantasında bulunması gereken alet ve edevat, ve işlevleri işlenir. Daha sonra ise ilkyardımın esas önemli olan kısmına sıra gelir…

  Suni solunum, kanamalar, şok ve bayılmalar, kalp masajı, yaralanmalar, yanıklar, zehirlenmeler, güneş çarpmaları, kırıklar ve burkulmalar tek tek ele alınır. Yaralı birine müdahale ederken onun nasıl yatırılacağı, nasıl taşınacağı gibi konular da sürücü kitabı içinde bu kısımda ele alınır.

  Sürücü Eğitim Kitabı Motor Dersi Konuları

  Ehliyet almak isteyen pek çok kişinin zorlandığı alanlardan bir tanesi, motor konusudur. Özel olarak ilginiz yoksa, motor konusunda pek de fazla bilginiz de yoktur. Gerekmediği sürece motora müdahale etmek zorunda da kalmayacaksınız. Ancak yine de teknik olarak motor konularını bilmeniz gerekir.

  Sürücü kursu kitapları içinde bu konu detaylıca ele alınır. Motoru tanıma, yakıt tipine göre motorlar, iç ve dışta yer alan belli başlı motor parçaları, zamanlarına göre motorlar gibi konularda bilgi sahibi olmanız gerekir. Sürücü eğitim kitabı içerisinde yer alan bu konulara çalışmak hem sınavdan alacağınız puanı arttıracaktır hem de ileride zorunda kalırsanız kullanabileceğiniz bilgiler verecektir.

  Daha Saygılı Bir Trafik İçin Ehliyet Sürücü Kursu Kitabı

  Trafikte araç sahiplerinin saygı içermeyen davranışları çoğu zaman tehlikeli ve sinir yıpratıcı durumları ortaya koymaktadır. Bu nedenle de ehliyet sürücü kursu kitabı içerisinde trafik adabı ile ilgili bir kısım da yer alır. Bu bölümde trafikte temel değerler, trafikte empati ve iletişim, trafikte hak ihlalleri gibi konular ele alınır. Sürücü kursu kitabı içinde bu konuda da bilgi edinebilirsiniz.

  Palme Kitabevinden Ehliyet Sınavı Çalışma Kitabı

  Palme Kitabevi bünyesinde satışı gerçekleştirilen ehliyet sınavı çalışma kitabı seçeneklerini web sitemizden rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Burada farklı yayınevlerine hazırlanmış olan ehliyet kitabı fiyatları arasında bir karşılaştırma da gerçekleştirebilirsiniz. Farklı dillerde, örneğin Arapça ehliyet kitabı için de yine Palme Kitabevinin internet sitesine göz atabilirsiniz.

  >