Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  SAT

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  SAT Power Vocab 3e

  980,00 ₺ 735,00 ₺

  Digital SAT Study Guide Premium 2024: 4 Practice Tests + Comprehensive Review + Online Practice

  1240,00 ₺ 930,00 ₺
  Barron's Digital SAT Premium Study Guide, 2024 is the only prep you need to be prepared for exam day. Our expert SAT author and tutor provides comprehensive subject review, 1800 + practice questions, and a robust strategy guide to the new College Board Digital Adaptive Tests.

  SAT TOTAL PREP 2023

  Komisyon

  Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın

  Barron's SAT Writing Workbook 5e

  George Ehrenhaft

  710,00 ₺ 532,50 ₺

  SAT Hazırlık Kitapları

  Pek çok kişinin hayali, Amerika Birleşik Devletlerinde okumak! Dünyanın en iyi okullarının olduğu ABDde üniversite eğitiminizi tamamlamak istiyorsanız, artık bu hayal değil! Eğitimin her alanında adayların her zaman yanında olan Palme Kitabevi, bu hayalinizi gerçekleştirmeniz için de yanınızda!

  Bunun için girmeniz gereken sınav, Scholastic Aptitude Test ya da Scholastic Assessment Test yani kısaca adı ile SAT. SATa hazırlanmak için gereken tüm kitapları Palme Kitabevi’nde bulabilirsiniz. SAT kitapları için doğru adrestesiniz.

  SAT Nedir?

  SAT hazırlık kitapları hakkında bilgi edinmeden önce, bu sınavı yakından tanımak, kitaplardan beklentilerinizi belirlemenize yardımcı olur. SAT dört ana bölümden oluşur: Okuma, Yazma ve Dil, hesap makinesi kullanılabilen Matematik ve hesap makinesi kullanılamayan Matematik. Ayrıca bu sınava giren kişiler isteklerine bağlı olarak, beşinci test bölümünü de yapıp bir makale yazabilirler. SAT kitapları ilk dört bölüme çalışmanız için yardımcı olur.

  SAT Puanı Nasıl Hesaplanır?

  SAT sınavı kitapları ile hazırlanırken, puanınızı hesaplayıp hedeflerinizi belirlemek isterseniz, sınavın puanlama mantığına hakim olmanız gerekir. SAT için toplam puan, iki bölüm puanı eklenerek hesaplanır ve toplam puan 400 ila 1600 arasındadır. SATta yanlışlar doğru puanı götürmez. Toplam puan 400 ila 1600 arasındadır. Okuma ve yazma ile Matematik kısmındaki sorular puanlanır. Okuma ve yazmadan bir puan, Matematikten yarım puan alınır. Eğer makale yazarsanız onun puanı ayrı hesaplanır. SAT hazırlık kitapları ile sınavın denemelerini çözerken bu şekilde puanınızı hesaplayabilirsiniz.

  SAT Kitapları Hangi Bölümleri Kapsar?

  Palme Kitabevinde SAT kitap seçenekleri oldukça geniş bir yer kaplamakta. Peki, bu kitaplarda neler işleniyor? Bölüm bölüm bu sınavın üzerinden geçelim şimdi!

  SAT Okuma Testi, 52 adet sorudan oluşur. Adayların bu sorulara 65 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde cevap vermesi gerekir. Tüm sorular çoktan seçmeli ve okuma bölümlerine dayanmaktadır. Tablolar, grafikler ve çizelgeler bazı bölümlere eşlik edebilir, ancak ilgili soruları doğru cevaplamak için Matematik gerekmez. Genelde Tarih, Ekonomi, Psikoloji, Sosyoloji  gibi alanlardan sorular gelir. Bu konulardan bazıları Türkiyede lise müfredatlarına dahil edilmediği için, SAT kitapları ile sınava hazırlanmak önemlidir.

  SAT Yazım ve Dil Testi, 44 tane çoktan seçmeli sorudan oluşur. Sınavın süresi 35 dakikdir. Tıpkı okuma testinde olduğu gibi, bu sınavda da pek çok tablo, grafik ve çizelge yer alıyor. Yine bu tarz sorular da sıradn Türkiye müfredatında yer almadığı için bu konulara SAT kitapları ile hazırlanmak gerekir. Teste katılanların bölümleri okuması, altı çizili içerik için düzeltmeler veya iyileştirmeler önermesi istenecektir. Argümanın netliğini arttırmak; kelime seçiminin iyileştirilmesi; sosyal bilgiler ve fen bilimdeki konuların analizinin iyileştirilmesi; örgütsel kaliteyi ve yazının etkisini artırmak için cümle veya kelime yapısını değiştirmek; ve cümle yapısını, sözcük kullanımını ve noktalama işaretlerini düzeltme veya geliştirme gibi konular sorulmaktadır.

  Gelelim Türkiyedeki öğrencilerin başarılı olukları kısma… SAT’ın Matematik kısmı iki bölüme ayrılmıştır: Hesap Makineli Matematik Testi ve Hesap Makinesiz Matematik Testi. Matematik testi 80 dakikadır. 45 çoktan seçmeli soru ve 13 soru olan 58 soru içerir. Burada üç adet temel kısım vardır: Heart of Algebra - Cebirin Kalbi, Passport to Advanced Math - Gelişmiş Matematiğe Geçiş, and Problem Solving and Data Analysis - Problem Çözme ve Veri Analizi. Burada da sadece soru çözerek tekniğinizi geliştirebilirsiniz, çünkü Türkiyedeki lise sisteminde işlenen konulardan çok daha basit ancak çok daha akla ve mantığa dayalı sorular bulunmaktadır. Bu tarz sorular için SAT sınavı kitaplarını kullanabilirsiniz.

  Palme Kitabevindeki SAT Kitapları

  Palme Kitabevi bünyesindeki SAT kitap seçenekleri, sınava etraflıca hazırlanmak isteyenlere yardımcı oluyor. Matematik, Fizik, Okuma ve Yazma, Edebiyat, Kimya, Biyoloji gibi alanlarda sınava hazırlananlar için tüm kitapları Palmede bulabilirsiniz. CDlerle de desteklenen bu kitaplar sayesinde, ABDde bir üniversitede okuma hayalinize bir adım daha yaklaşabilirisiniz

  SAT kitapları yurt dışından geldiği için pek çok farklı kitabevi bünyesinde yüksek fiyatlara satılıyor. Ülkemiz gençlerinin eğitim almasını desteklemeyi hedefleyen Palme Kitabevi, en uygun fiyatlı kitap seçeneklerini sizlere sunuyor. Sayfamız üzerinden güvenli bir şekilde internet alışverişi yapabilir, bir tık ile kitaplarınıza kavuşabilir ve en iyi şekilde SATa hazırlanabilirsiniz.

  >