Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  YÖS

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  YÖS Intelligence Quotient

  Komisyon

  450,00 ₺ 382,50 ₺

  YÖS Geometri Soru Bankası

  Komisyon

  450,00 ₺ 337,50 ₺

  YÖS IQ Deneme Sınavları 35 Deneme

  Komisyon

  580,00 ₺ 464,00 ₺

  YÖS Genel Yetenek Soru Bankası Seti (1-2-3)

  Komisyon

  590,00 ₺ 472,00 ₺

  YÖS IQ Çözümlü Soru Bankası

  Cem Öztürk

  440,00 ₺ 308,00 ₺

  YÖS Matematik 1 Konu Özetli

  Komisyon

  430,00 ₺ 322,50 ₺

  YÖS Hazırlık Kitapları Satın Al

  Türkiyeye hoş geldiniz! Burası size birbirinden heyecan verici fırsatları sunan bir ülke. Mühendislikten öğretmenliğe, tıptan hukuka kadar her alanda ülkemizin önde gelen, dünya listelerinde üst sıralara adını yazdırmış okullarında eğitim alabilirsiniz. Kulağa oldukça heyecan verici geliyor, öyle değil mi?

  Türkiyede eğitim fırsatlarından yararlanmak için girmeniz gereken bir sınav var. Yabancı Öğrenci Sınavı, ya da kısa adı ile YÖS. YÖSe hazırlık sürecinde hangi kaynaklardan yararlanmanız gerektiği ile ilgili bilgilere Palme Kitabevinin internet sitesinden ulaşabilirsiniz. YÖS hazırlık kitapları konusundaki gelişmiş koleksiyonumuz size yardımcı olacaktır.

  Bir Eğitim Ülkesi: Türkiye

  Türkiyedeki üniversiteler her yıl birbirinden farklı alanlarda bölümlerine, dünyanın dört bir yanından öğrenciler kabul ediyor. Ülkenin hemen hemen her şehrinde bir üniversite bulunuyor. Bu üniversitelerin her birinde mutlaka yabancı öğrencilere açık kontenjanlar bulunuyor. YÖS sınavından alacağınız yüksek puan, bu kontenjanlara yerleşmeniz konsunda size yardımcı olacaktır. Peki bunu nasıl başaracaksınız? Çok basit! İhtiyacınız olan sıkı bir çalışma ve iyi hazırlanmış YÖS kitapları…

  YÖS kitapları arasında tercih yapmak için, önce bu sınavda neler çıkacağına yakından göz atmak lazım. YÖS iki farklı bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler Temel Öğrenme Becerileri Testi ve Türkçe Testi olarak adlandırılmaktadır. YÖS hazırlık kitapları konusunda detaylı bilgi edinmek için bu iki bölüme daha yakından göz atalım şimdi!

  Matematikte Dünya Markası YÖS Kitapları

  Öncelikle ilk bölüme göz atalım. Temel Öğrenme Becerileri Testi, özünde Matematik ve Geometriyi barındıran bir testtir. Bu nedenle bu bölümdem yüksek puan almayı hedefleyen adayların Matematik ve Geometri konularına ağırlık veren YÖS hazırlık kitapları satın almaları gerekmektedir.

  Palme Kitabevi, YÖSun ilk bölümünde sizi başarıya taşıyacak YÖS kitapları ve kaynaklarını koleksiyonuna dahil etti. Konunun uzmanları tarafından, uluslararası öğrencilerin kolaylıkla kavrayabileceği kitaplar raflarımızda yerini aldı. Konu özetlerini, çözümlü örnek soruları ve sınavda başarıyı getiren pratik taktikleri içeren YÖS Konu Anlatımlı kitapları ile ilk olarak konunun özüne inebilirsiniz. Bu kitaplar sizi Matematik ve Geometri konularında, sınavda çıkacak temalar hakkında bilgi sahibi yapacaktır.

  Bu bölümde ele alınan konular, genellikle uluslararası olarak liselerde okutulan Matematik ve Geometri konuları ile paralel gitmektedir. Bu YÖS kitapları ile bu konuların Türkiyede okutulan müfredatta öne çıkan başlıkları hakkında bilgi edinebilirsiniz. İster fiziksel mağazamızdan isterseniz de YÖS kitapları satın al seçeneğini kullanarak internet sitemizden aradığınız Matematik ve Geometri konularını işleyen YÖS kitaplarını edinebilirsiniz.

  Gelelim sınavın ikinci kısmına… YÖSun ikinci kısmında sembolik ifadeleri içeren sorulardan oluşan bir Türkçe Testi yer almaktadır. İsteğe bağlı olarak cevaplanan bu Türkçe testi, Türkçe bilen yabancı öğrenci adayları tarafından rahatlıkla cevaplanacaktır. Özellikle yüksek eğitim için ülkemizi tercih eden Türki Cumhuriyetlerden gelen öğrenciler bu testte kendi ana dillerindeki yeterliliğin de yardımı ile başarıya ulaşacaktır.

  Çift Dilli YÖS Hazırlık Kitapları

  YÖS hazırlık sürecinde üniversite adaylarının en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de dil engelidir. Her ne kadar Türkiyede yüksek eğitim almaya hedefleyen öğrencilerin çoğu sosyal ilişkileri geliştirmek için Türkçe öğrenme konusuna eğilse de, eğitim dilinin pek çok okulda İngilizce olduğu düşünülürse, kimi öğrencilerin zorluk yaşaması da normal olarak karşılanmaktadır. Bu bağlamda Palme Kitabevi, koleksiyonunu geliştirdi.

  Uzun yıllara dayanan uzmanlığımızın sonucu olarak, YÖS kitapları seçkimize İngilizce destekli kitapları eklememiz gerektiğini fark ettik. Bu nedenle Palme Kitabevinin internet sitesini YÖS kitapları satın al diyerek incelediğinizde, çift dilli YÖS hazırlık kitapları dikkatinizi çekecektir. Bu kitaplar sayesinde, kendi diliniz ve sayıların dili arasında, hem Türkçe hem de İngilizce ile köprü kurabilir; bu sayede hem ileride eğitim görmek üzere yaşayacağınız ülkenin dilinde kendinizi geliştirebilir hem de sınava hazırlanabilirsiniz.

  Sınav Provası Niteliğinde: Soru Dolu YÖS Kitapları

  Türkiyede gerçekleştirilen merkezi sistem sınavlar, başka bir ülkenin eğitim sistemine alışkın adaylar için başlangıçta biraz zorlayıcı gelebilir. Bunun üzerinden gelmenin en kolay yolu, birbirinden farklı soru tiplerini görerek soru dağarcığınızı geliştirmektir. Bu süreçte Palme Kitabevinin YÖS kitapları raflarındaki YÖS Soru Bankası kaynaklarını inceleyebilirsiniz. Bu kitaplar sayesinde test tekniği konusunda kendinizi geliştirebilir, sınav öncesinde farklı soru tiplerini inceleyebilir, ve sınav stresi ile mücadele edebilirsiniz.

  Tüm uluslararası adaylara YÖSte başarılar dileriz. En iyi kaynak kitaplar için mağazamıza uğrayabilir ya da internet sitemizdeki YÖS kitapları satın al seçeneğini inceleyebilirsiniz.

  >