Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  YDS

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  En İyi YDS Hazırlık Kaynak Kitapları

  Türkiyede akademik kariyer yapmak isteyen kişilerin girmesi gereken sınavlardan bir tanesi YDSdir. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı anlamına gelen YDS, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) işbirliği ile yapılır.

  YDS pek çok farklı kariyere adım atmayı hedefleyen kişilerin girmesi gereken bir sınavdır. Konu İngilizce olunca, Türkiyede pek çok adaya bir güvensizlik geliyor. Ancak merak etmeyin! Sizleri eğitimin her alanında destekleyen Palme Kitabevi YDS konusunda da yanınızda! Geniş YDS kitapları koleksiyonumuzda aradığınız tüm kitapları bulabilirsiniz.

  YDS Puanı ile Gelen Başarı 

  YDSyi bir yerlerde duydunuz, belki bir arkadaşınız bu puanın başvurularınızda size yardımcı olacağını söyledi ve şimdi siz de harıl harıl en iyi YDS kitapları arasında seçim yapmaya çalışıyorsunuz. Bu sınava girmeden önce mutlaka işinize yarayıp yaramayacağını araştırmanız gerekir. Peki, YDS puanı ne işe yarar? 

  YDS, Türkiyede akademik eğitim yapacak adayların kullanabilecekleri bir sınavdır. Yüksek lisans, doktora, doçentlik gibi pozisyonlar için istenir. Ayrıca kimi memuriyetlerde de kullanılır. KPSS A grubu öğretmenlik sınavında YDS üzerinden dil puanı hesaplanabilir. Halihazırda bir memuriyette çalışan kişilerinde YDS ile dil tazminatlarını almaları mümkündür. Son olarak, yurt dışında eğitim almış ve Türkiyede denklik yaptırmak isteyen adayların da YDSye girmeleri faydalı olacaktır. Tüm bu süreçlerde kullanılmak üzere YDS hazırlık kitabı seçenekleri Palme Kitabevinde bulunabilir.

  e-YDS ve YDS Kitapları

  Son yıllarda, YDSnin yanına bir de alternatif olarak e-YDS çıktı. e-YDS, bilgisayar üzerinden cevaplanan bir YDS sınavı türüdür. Tıpkı TOEFLda olduğu gibi, artık bu sınav sayesinde de yabancı dil öncümü dijitalleşiyor. Her yenilikte olduğu gibi, e-YDSnin çıkması ile de adaylar hangisinin daha iyi, daha kolay ya da daha zor olduğu ile ilgili düşüncelere dalıyor. İçiniz rahat olsun! e-YDS ve YDS tamamen aynı. YDS hazırlık kitabı alırken, elektronik veya yazılı versiyonuna göre farklı kitaplar almanıza gerek yoktur. Aynı kaynaklarla sınava çalışabilirsiniz. 

  YDS Sınavı Detayları

  Sınava hazırlık sürecindeki adayları ilgilendiren detaylata gelelim şimdi. YDS, ilkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere senede iki kere uygulanan bir sınavdır. Bu sınavdan alınan puan, akademik kadrolara başvuru esnasında süresiz olarak kabul edilir ve istenildiği zaman kullanılır. Ancak konu dil tazminatı olunca, puanın süresinin beş sene olduğunu ve bu nedenle de dil tazminatı almak isteyen memurların bu puanı beş sene sonunda tazelemeleri gerektiğini belirtmeliyiz.

  Farklı dillerde YDS sınavı çözmek mümkündür. YDS Almanca kitap seçenekleri için de Palme Kitabevinin sayfasını inceleyebilirsiniz.

  Palme Kitabevi Koleksiyonundaki YDS Hazırlık Kitapları

  Eğer sınava hazırlanmadan önce, konuları şöyle bir tekrar edeyim” diyorsanız, o zaman YDS Konu Anlatımlı kitaplarından faydalanabilirisiz. YDSde karşınıza çıkacak olan tüm konuların özetleri bu kitaplarda yer almaktadır. Ayrıca örnek sorular içeren bir YDS kitabı arıyorsanız da bu kitapları inceleyebilirsiniz. Farklı kitabelerinin hazırladığı her seviyede YDS Konu Anlatımlı kitapları Palme Kitabevinin geniş koleksiyonunda mevcuttur.

  YDS kitapları arasında işinizi kolaylaştıracak olan eserlerden bir tanesi de YDS Soru Bankasıdır. YDS kaynakları arasında bu kitabın tercih edilmesinin en önemli nedeni, adaylara konuları nokta atışı çalışma imkanı sağlamasıdır. Eğer takıldığınız tek bir konu varsa, ya da birkaç soru tipinde kendinizi geliştirmek istiyorsanız, soru bankası başlıklı YDS test kitabı kaynaklarını inceleyebilirisiniz. 

  Sınav öncesinde, performansınıza dair sağlam bir ön bilgiye sahip olmak isterseniz eğer, önerimiz YDS Deneme Sınavları kaynakları olacaktır. YDS kitap önerileri arasında en çok tercih edilen kitaplardan bir tanesi olan bu deneme sınavı kitapları ile, sınava yaklaşırken son kez üzerinden geçmeniz gereken konuları tespit edebilirsiniz. Palme Kitabevinin YDS deneme kaynakları arasında her seviyeye uygun, anlatımlı ve çözümlü kitaplar da mevcuttur.

  YDSde bugüne kadar hangi konuların çıkmış olduğunu görmek, sınav öncesinde hazırlık sürecinizi kolaylaştıracaktır. Bunun için de Palme Kitabevi kitaplığındaki YDS Çıkmış Sorular kitaplarına bakabilirisiniz. Etkin bir YDS çalışma kitabı olarak kullanılabilecek bu çıkmış sorular sayesinde, sınavdaki başarıyı garantileyeceksiniz.

  Bütün bu kitaplar ve daha fazlası, sizleri Palme Kitabevinde bekliyor. İster mağazamıza uğrayın, ister sitemizi inceleyip online alışveriş yapın. Tercihiniz hangisi olursa olsun, en iyi YDS kitapları için doğru adres Palme Kitabevi olacaktır!

  >