Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Bankacılık

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  Bankacılık Sınavlarına Hazırlık Kitapları

  Türkiyede iş garantisi en yüksek olan mesleklerden bir tanesi bankacılık… Pek çok gencin hayali bu alanda çalışmak, kendini geliştirmek ve parlak bir geleceğe yelken açmak! Peki, bu sadece bir hayal mi? Palme Kitabevi ile bu hayal gerçek oluyor! Banka sınavlarına hazırlık için size gereken tüm kaynak kitapları kitabevimizin sayfasında bulabilirsiniz.

  Banka Sınavlarına Hazırlık Kitabı

  Bankacılık sınavları, bu sektörde pek çok farklı işte çalışmak isteyenler için anahtar niteliğindedir. Uzman Yardımcılığı, Yönetici Adaylığı, İç Kontrolör gibi giriş seviyesinde birbirinden farklı pozisyonlara girmek için bu sınavlarda başarılı bir sonuç elde etmek gerekir.

  Öncelikle sınavın yazılı aşamasını geçmek, daha sonra da mülakatına hazırlanmak gerekir. Bu sınavın ilk aşamasında başarıya ulaşmak için size gereken bütün banka sınav kitapları Palme Kitabevinde bulunabilir.

  Banka sınavlarına hazırlık kitabı içerisinde, hem genel kültür ve genel yetenek ile ilgili çalışma materyallerine, hem de bankacılığa özgü sorulara yanıt vermeniz için gerekli olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Sınava Kimler Girebilir?

  Öncelikle bankacılık sınavları hazırlık kitapları kimlerin işine yarayacak, bunu inceleyelim… Bankacılık sınavları ile ilgili yaygındır varsayım, sadece İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan kişilerin bu sınava girebileceği yönündedir. Oysa bankacılık sınavı, her bölümden adaya açıktır. Bu nedenle de bankacılık sınavlarına hazırlık kitapları, farklı bölümlerden adayların sınavda muvaffakiyet gösterebilmesine uygun olarak hazırlanmaktadır.

  Bu sınavlara girmek için mezun olma şartı da aranmamaktadır. Eğer son sınıfta okuyorsanız ve lisans derslerinizde artık sona yaklaştıysanız, o derslerin kitaplarını rafa kaldırıp, önünüze bankacılık hazırlık kitapları alıp siz de bu sınava çalışmaya başlayabilirsiniz. Hatta Açık Öğretim Fakültesi mezunları da aynı şekilde bu sınava girebilirler.

  Sınav Nasıl Düzenleniyor?

  Biz ülkemizde merkezi sistem sınavlara alışkınız… Ancak bankacılık sınavlarını her banka kendisi düzenlemektedir. Bu nedenle sınav dönemleri değişebildiği gibi, sınav yerleri ve tarihleri için de bankalardan bilgi edinmek gerekir. Her ne kadar sınavın düzenlenmesinde böyle bir ayrım olsa da, sınava çalışırken gerekenler aynıdır. Bankacılık sınavlarına hazırlık benzer kaynaklardan gerçekleştirilir. Çünkü ülkemizde faaliyet gösteren bütün bankalar hemen hemen benzer formata sahip sınavlar uygulamaktalardır.

  Palme Kitabevinin tavsiyesi, hedefinizdeki bankaya belirledikten sonra, birkaç farklı banka sınavları hazırlık kitabı edinmeniz ve bu sınavlara hazırlanmanız yönünde. Mülakat ile ilgili gelişmeleri ise sosyal medyadaki ilgili gruplardan ve bankanın ınternet sitesinden takip edebilirsiniz.

  Sınavda Ne Gibi Konular Çıkıyor?

  Bankacılık alanında çalışmak isteyen kişilerin, bu sınavdan en azında 60 puan almaları gerek. Sınavın ilk kısmında, yani genel kültür ve genel yetenek ile ilgili olan bölümde, karşınıza çıkan sorular basit ama eleyicidir. Dikkati toplamak, soruyu doğru okumak ve bol bol farklı soru tipi görüp kendini bu sınava hazırlamak önemli olacaktır.

  İlk kısımda basit işlemlerle sonucuna ulaşabileceğiniz Mantık ve Matematik soruları ile, okuduğunu anlama ve analitik düşünme yöntemi ile kolayca yanıtlayabileceğiniz konular yer alır. Ayrıca güncel olaylar, sosyal ve ekonomik gelişmeleri takip de bu bölümde başarıya ulaşmak için gereklidir.

  Sınavın bir de bankacılık ile ilgili alan konularından oluşan ikinci kısmı var. İlk kısım basit ve çeldirici sorulardan oluşuyor Ancak ikinci kısım görece nispeten daha zor ve alana yönelik soruları içermekte. Bu kısımdan yüksek bir puan almak da bankacılık sınav kitapları ile mümkün. Öncelikle bütün adayların sayılarla arasının iyi olması gerek. Finans konuları alan bilgisi kapsamında yer alıyor. Ayrıca mikro ve makro iktisat konularında da iyi bir başarı sergilemek gerek. Bankacılık ile ilgili hukuki düzenlemeler, alan testkinin öteki konularından…

  Bir hukuk profesyoneli kadar olmasa da bu alanda çalışan kişilerin de ilgili yasalara dair temel bir bilgisi olması beklenmekte. Bunun yanısıra da para politikası alanında fikir sahibi olmak önemli. Bu geniş konu seçkisi nedeni ile bankacılık sınavına girerken pek çok farklı konuyu içeren bankacılık sınavları kitapları masanızdan eksik olmamalı!

  Palme Kitabevi Ayrıcalığı!

  Eğitimin ev iş hayatının her alanında, tüm adayların yanında olmayı kendisine ilke edinmiş olan Palme Kitabevi, hayalinde bankacılık sektörü olanların da yanında. Banka uzman yardımcılığı sınavı hazırlık kitapları ve banka sınavlarına hazırlık kitabı seçenekleri için mutlaka Palme Kitabevinin geniş kitap koleksiyonunu incelemenizi öneririz. Bütün kitapları ister tek bir tık ile evinize sipariş edin, isterseniz de mağazamızdan edinin!

  Bankacılık

  >