Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Ortaöğretim Yardımcı Kaynaklar

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  Ortaokul Yardımcı Ders Kitapları

  Akademik hayatın ilk yarısı geride kaldı. Sırada ikinci basamak yani ortaöğretim var. Artık dersler zorlaşıyor, konular ağırlaşıyor. Öğrencilerin bu dönemde her zamankinden çok daha desteğe ihtiyacı var. Palme Kitabevi seçkisinde yer alan ortaokul kitapları aradığınız destek artık yanınızda. Farklı yayınevleri ve yazarların eserlerinden derlediğimiz ortaokul yardımcı ders kitapları hem öğrencilerin hem ailelerin hem de eğitimcilerin bu süreçte en büyük yardımcısı olacak. Ortaöğretim yardımcı kaynaklar seçeneklerimizi internet sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

  Her Derse Özel Ortaokul Yardımcı Ders Kitapları

  Palme Kitabevi’nin geniş kitap seçkisi içerisinde birbirinden farklı konularda uzmanlaşmış ortaokul yardımcı ders kitapları bulunabiliyor. Bu kitaplar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı müfredata destek olabilecek birbirinden değerli kitapları içerisinde barındırıyor. Bu kitaplar sayesinde öncelikle öğrenciler okulda öğrendikleri dersleri evde tekrar edebiliyorlar. Eğer deste anlamadıkları bir konu varsa konu anlatımlı ortaokul kitapları ile konuları tekrar edebiliyorlar. Konular tekrar edildikten sonra öğrenmenin pekişmesi için ortaokul test kitapları kullanılabiliyor. Bu test kitapları farklı kaynaklardan ödev vererek öğrencilerine farklı soru tipleri göstermek isteyen öğrencilerin de işini kolaylaştırıyor. Konu anlatımına paralel giden bu test kitapları, hem öğrenilen ve pekiştirilen konuların zihinlerde sağlam bir yer edinmesini sağlıyor, hem de test tekniğinin öğrenilmesine yardımcı olarak merkezi sınavlara öğrencileri hazırlıyor.

  Yeni akademik kademenin başlangıcı olan ortaöğretim 5. sınıf kaynak kitapları; konuların derinleştiği ve yavaş yavaş karmaşıklaştığı ortaöğretim 6. sınıf kaynak kitapları ve ortaöğretim 7. sınıf kaynak kitapları ile sınav senesin olarak adlandırılan ortaöğretim 8. sınıf kaynak kitapları ve LGS kitapları seçkimizde bulunabilir. Bu kitapların her biri, o sınıf yaş grubundaki çocukların ilgi düzeyine göre şekillendirilmiştir. Bu sayede öğrenciler eğlenirken öğrenirler ve öğrendiklerini de unutmazlar. Bu konu anlatımı ve soru bankası kitaplarını ayraca merkezi sınavlara hazırlık niteliğindeki test kitapları ile ortaöğretim hayatı boyunca destekleyebilirsiniz.

  Yabancı Dil için Ortaokul Kitapları

  Kimi çocuklar şanslıydı, yabancı dilin temelleri onlara İlköğretim yıllarında atıldı. Kimileri için ise ortaöğretim seneleri İngilizce ile ilk karşılaşılan yıllar. Hangi seviye için olursa olsun, İngilizce ortaokul kitapları, Palme Kitabevi’nden alınabilir. Bu kitaplar sayesinde öğrenciler farklı seviyelerde değişik soru tipleri ve eğlenceli konu anlatımları ile karşılaşabilirler. Okulda öğrencikleri İngilizceyi evde pekiştirmek isteyen çocuklar için bu kitaplar altın niteliğinde. İngilizce ortaokul yardımcı ders kitapları sayesinde çocuklar British Council gibi uluslararası sertifika veren kurumların sınavlarına hazırlanabilirler. Bu tarz sınavlara hazırlık ve sağlam bir İngilizce eğitimi de özellikle üniversite çağlarında hazırlık atlama sınavları için gerekli olacaktır. Bu desteği kendi çocuklarınıza ya da okuldaki öğrencilerinize bu kitaplar sayesinde sağlayabilirsiniz.

  Ders Ders Ortaokul Test Kitapları

  Ortaokulda çocukların akademik hayatında karşılaştıkları en önemli değişiklik, derslerin branşlaşması. Artık Hayat Bilgisi yok! Yerini Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinin ele alındığı Fen Bilgisi dersi ile Tarih, Coğrafya ve Felsefe derslerinin ele alındığı Sosyal Bilgiler dersi aldı. Bu derslerdeki başarının temel anahtarı, ilköğretim senelerinde atılmış sağlam bir temel. Ancak bu temeli sonraki yıllarda uygun ortaokul yardımcı ders kitapları ve ortaokul test kitapları ile sağlama almak da mümkün. Palme Yayınevi’nin ortaokul test kitapları arasında Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler’in yanısıra Matematik, Türkçe, Din Kültürü ile İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersleri kitapları yer almaktadır. Bu kitaplar okul müfredatına uygun olarak çocukları desteklerler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda verilen dersler, tüm ülkede aynı şekilde dağıtılır. Bu da bir eşitlik yaratmaktadır. Ancak bununla beraber özel olarak çeşitli konularda desteğe ihtiyacı olan çocuklar için ek kaynaklar gerekmektedir. İşte bu ek kaynaklar için ders ders ortaokul test kitapları listemize bakabilirsiniz.

  Okumayı Sevdiren Ortaokul Okuma Kitapları

  Test çözmek, ders çalışmak, konu anlatımını tekrar etmek, soru bankasını bitirmek… Bunların hepsi iyi bir akademik başarı için önemli. Ancak bunlar kadar önemli olan bir konu daha var ki o da okuma alışkanlığı. Ortaokul okuma kitapları sayesinde çocukların okuma alışkanlığını pekiştirebilirsiniz. Bu şekilde çocuklar dinlenme saatlerinde de kişisel gelişimleri için çaba sarf etmiş, kendilerini ileriye taşımış olacaklar. Palme Kitabevi’nde ortaokul hikaye kitapları da bulunmaktadır. Bu kitaplar, çocukların pedagojik özellikleri göz önüne alarak hazırlanmışlardır. Karne günlerinde bundan daha iyi bir hediye olabilir mi? Çocuklarınız için ideal ortaokul hikaye kitapları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

  >