Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  IELTS

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  Training and Writing - Exercise Book

  Komisyon

  150,00 ₺ 120,00 ₺

  IELTS Premium 7e

  Lin Lougheed Ph.D.

  1450,00 ₺ 1087,50 ₺

  IELTS Practice Exams 4e

  Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın

  Barron's IELTS 6e

  Lin Lougheed Ph.D.

  Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın

  IELTS Essential Words 4e

  Lin Lougheed Ph.D.

  1030,00 ₺ 772,50 ₺

  IELTS Writing

  Lin Lougheed

  Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın

  Barron's IELTS Superpack 5e

  2395,00 ₺ 1796,25 ₺

  IELTS Prep Plus : 6 Academic IELTS + 2 General IELTS + Audio + Online

  Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın

  6 Practice Tests for IELTS

  Kolektif

  Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
  Academic and General Training

  McGraw-Hill Education IELTS 2e

  Monica Sorrenson

  Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın

  IELTS Hazırlık Kitapları

  International English Language Testing System yani Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi, İngilizce için kullanılan en önemli sınavlardan bir tanesi. Bu sınav ana dili İngilizce olmayan ve İngilizce konuşanlar için uluslararası standartlarda İngilizce yeterlilik testi olarak da geçmektedir.

  IELTS çoğu Avustralya, İngiliz, Kanada, İrlanda ve Yeni Zelanda akademik kurumu tarafından, ABD'deki 3.000'den fazla akademik kurum tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca bu sınav dünyadaki çeşitli meslek kuruluşlarına girmek için de kullanılabilir.

  Ülkemizde de gerek yüksek lisans ve doktora programları, gerekse burs programları ve kimi iş pozisyonları için bu sınavdan alınan puan kullanılmaktadır. Ayrıca İngiltere göçmen vizesi için de IELTS istenmektedir. IELTSe çalışmak için gereken tüm kitaplar Palme Kitabevinde bulunabilir. IELTS kitapları için raflarımızı inceleyebilirsiniz!

  IELTS Türleri

  IELTS iki adet farklı kısımdan oluşmaktadır: IELTS Akademik ve IELTS Genel Eğitim. Her bir IELTS turu için farklı IELTS kitapları bulunmaktadır.

  IELTS Akademik İngilizce konuşulan bir ülkede yükseköğretim düzeyinde okumak veya profesyonel kayıt aramak isteyen sınav katılımcılarına yöneliktir. Türkiyede bir yüksek lisans ya da doktora programına başvurmak isteyen kişiler için girilmesi gereken sınavdır. Eğer akademik kısımdan puana ihtiyacınız varsa, akademik IELTS hazırlık kitapları işinize yarayacaktır.

  IELTS Genel Eğitim kısmı ise, çalışmak, eğitmek, ortaokulda okumak veya İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmek isteyen sınav katılımcılarına yöneliktir. Cambridge IELTS kitapları arasında genel eğitim için olanlar, sınavın bu versiyonunda başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

  IELTS sınavının Akademik ve Genel Eğitim versiyonları arasındaki fark; sınavda sorulan soruların içeriği, kapsamı ve amacıdır. Sınavın yanıtlanması için verilen süre, yazılı cevapların uzunluğu ve puanların bildirilmesi gibi diğer tüm özellikler aynıdır.

  IELTSte Ne Soruluyor?

  Gelelim sınavın içeriğine… Sınavda ne çıkacağını bilmek, IELTS kaynakları arasında seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. IELTS Akademik ve Genel Eğitimi içerisinde yer alan konular büyük oranda aynıdır. Öncelikle IELTS, İngilizce dinleme, okuma, yazma ve konuşma yeteneğini test eder. Bütün bu becerilerden aldığınız puanın sonucunuzda önemi vardır. Bu nedenle IELTS kaynak türlerinde bu farklı yeteneklerin bir araya getirilmesi gerekmektedir. Kitabınızı seçerken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

  Konuşma modülü, IELTS'in kilit bir bileşenidir. Bir sınav ile bire bir görüşme şeklinde gerçekleştirilir. Sınavı uygulayan kişi, sınav katılımcısını konuşmasını değerlendirir. Konuşma oturumu ayrıca, verilen puanlara itiraz edilmesi durumunda izleme ve yeniden işaretleme için de kaydedilir. Konuşma oturumu, ayrıca çalışması en zor oturumlardan bir tanesidir. Bu kısma çalışmanın en kolay yolu, kendi seviyenizde kelimeleri tekrar etmektir.

  IELTS Dinleme Modülü

  IELTSin dinleme modülü dört bölümden oluşmaktadır ve her bölümde ön soru bulunmaktadır. Bu bölüm 40 dakika sürer. İdeal olan bu sürenin 30 dakikasını testi çözmek için ve son 10 dakikasını cevapları yanıt anahtarına geçirmek için kullanmaktır. Dinleme modülündeki ilk iki bölümde, sosyal durumlarla ilgili bir kısım bulunmaktadır. Üçüncü ve dördüncü bölümler ise eğitim ve öğretim durumlarıyla ilgilidir. En yaygın IELTS kitap tavsiye kaynakları, CDsi ya da ınternet linki olan ve dinleme alıştırması yapabileceğiniz kitaplardır. Bu kitapları Palme Kitabevinde bulabilirsiniz.

  IELTS Okuma Modülü

  IELTS okuma modülü, okuduğunu anlama ve yorumlama becerisini ölçer. Akademik olmayan kitaplardan, dergilerden, gazetelerden ve çevrimici kaynaklardan gelen üç adet okuma metni bu kısımda yer alır. Tüm konular lisans veya lisansüstü seviyesindeki öğrencilere genel ilgi alanıdır. İlk bölümde günlük konularda birkaç kısa metin bulunur. İkinci kısımda ise iş tanımları, sözleşmeler, eğitim materyalleri gibi daha karmaşık bir metin vardır. Bu kısmın çalışmasını IELTS sınavına hazırlık kitapları ile rahatça yapabilirsiniz.

  IELTS Kaynakları

  Cambridge IELTS kitap seçenekleri için Palme Kitabevinin raflarını inceleyebilirsiniz. Tüm modüllerde sizi başarıya taşıyacak olan kaynakları bu koleksiyonda derledik.

  IELTS kaynakları genelde yurt dışından geldiği için çok pahalı olabiliyor. Ancak Palme Kitabevi son derece uygun fiyatlı bir şekilde bu kitapları öğrencilere ulaştırmaktadır. İster gelip kitap raflarımız arasında istediğiniz kitapları bulun, ister online mağazamızdan güvenli internet alışverişi seçeceği ile tamamlayın. Eğitimin her alanında adayların yanında olan Palme Kitabevi, bu alanda da sizleri yalnız bırakmıyor. İster iş hayatına atılmak, ister yüksek eğitim için IELTS kitapları koleksiyonumuzda sizi bekliyor.

  >