Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Lise Yardımcı Kaynaklar

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  Armada Yayınları Süper 10. Sınıf Kimya Yeni Nesil Soru Kitabı

  Mihriban Canıtez

  175,00 ₺ 140,00 ₺
  Tamamı Video Çözümlü

  11. Sınıf - DAF - Fizik

  Komisyon

  450,00 ₺

  10. Sınıf Kimya Soru Bankası Fasikül Seti

  Komisyon

  190,00 ₺ 142,50 ₺

  10. Felsefe Soru Bankası Fasikül Seti

  Komisyon

  120,00 ₺ 90,00 ₺

  11. Sınıf Kimya Konu Özetli Soru Bankası

  Komisyon

  155,00 ₺ 124,00 ₺

  12. Sınıf Matematik - Logaritma Diziler

  Komisyon

  125,00 ₺ 87,50 ₺

  Lise Ders Kitapları ve Yardımcı Kaynaklar 

  Eğitim öğretim hayatının en kritik dönemi olan lise yılları, öğrencilerin hem karakterlerinin geliştiği hem de zoru bir üniversite sınavına hazırlandıkları yıllar. Bu dönem boyunca onları doğru lise kitapları ile desteklemek çok önemli. Bunun pek çok artışı var. Öncelikle akademik olarak başarılı bir lise hayatı geçirmek, onlara iyi bir ortalama verecektir. Lise sonrasında hangi yolu seçerlerse seçsinler iyi bir ortalamaya sahip olmak öğrencileri başarıya taşıyacaktır. Bunun yanısıra lisede gelen başarı üniversite hayatını da direkt olarak etkileyecektir.

  Öncelikle çocukların iyi bir bölüme yerleşmeleri daha sonra da bu bölümde başarıya ulaşmaları için lise hayatı boyunca iyi çalışmaları önemli. Bu dönemde ailelere düşen görev onlara sabır ve anlayış göstermek, doğru yolu bulmalarına yardımcı olmak ve kaliteli lise ders kitapları ile başarılarına destek olmak. Palme Kitabevi, lise kitapları seçkisi ile öğrencilerin başarısını destekliyor.

  Konu Anlatımlı Lise Kitapları

  Lise döneminde öğrencilerin en çok başvurduğu kitaplar arasında konu anlatımlı lise kitapları yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı kitaplarına ek olarak kullanılabilecek bu lise ders kitapları pek çok avantaj sağlıyor. Öncelikle bu kitaplar öğretmenler tarafından sınıf ortamında kullanılabiliyor. Öğretmenler bu kitapları farklı konuları anlatmak için tercih ediyor.

  Bunun yanısıra lise döneminde pek çok öğrencinin tercih ettiği kurslarda ve özel derslerde de konu anlatımlı lise kitapları eğitimciler tarafından kullanılıyor. Ayrıca öğrenciler evde kendi başlarına tekrar yaparlarken de konu anlatımlı kitapları kullanabiliyorlar. Lise döneminde konu anlatımlı lise kitapları, derste kaçan konuların tekrar edilmesi için vazgeçilmez kaynaklar. Palme Kitabevi, her sınıfa uygun ve müfredatı takip eden konu anlatımlı kitapları hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin beğenisine sunuyor.

  Soru Bankası Lise Ders Kitapları

  Lisede öğrencilerin her sene kullanabileceği lise kitaplara arasında ayrıca soru bankaları da yer almakta. Lise 9. sınıf soru bankasından lise 12. sınf konu anlatımlı kitaplara kadar farklı konularda soruların ve konuların bulunabileceği kitaplar öğrencilere pek çok alanda yardımcı oluyor. Bu soru bankaları sayesinde öğrenciler hem derslerde öğrendiklerini tekrar ediyorlar hem de farklı soru tiplerini görerek üniversiteye giriş sınavına hazırlanıyorlar. Palme Kitabevi, lisenin ilk senesinden son senesine kadar Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji gibi sayısal alanlar ile Tarih, Coğrafya, Felsefe, Türk Edebiyatı, ve Dil ve Anlatım gibi sözel alanlarda kaliteli soru bankası lise kitapları içeren geniş bir koleksiyonu sizlere sunuyor.

  Denemeden Olmaz!: Denemeler ve Yaprak Testler

  Lise ders kitapları arasında ön plana çıkan ve sınava hazırlayıcı eserlerden bazıları da deneme sınavı kitapları, çıkmış sorular setleri ve yaprak testlerdir. Deneme sınavı kitapları, öğrencilerin büyük sınav öncesinde potansiyel soruları görerek sınavlara daha net bir şekilde hazırlanmalarına yardım eden kitaplardır. Deneme sınavları özellikle de gerçek sınav gibi belirli bir sürede uygulanırsa işte o zaman tam anlamıyla bir prova niteliği taşırlar. Öğrencilerin sınav stresini yenmesine yardımcı olan bu lise kitapları, özellikle son sınıfın son dönemi için vazgeçilmezdir. Yaprak testler sınavlara hazırlanmada yardımcı olan öteki lise ders kitapları arasında yer almaktadır. Yaprak testler sayesinde öğrenciler hangi konuda eksiklikleri olduğunu tarama yaparak görebilirler. Bu yaprak test lise ders kitapları aynı zamanda öğretmenlerin de işini kolaylaştıran kitaplardır. Sınıfta belirli bir konunun öğrenilip öğrenilmediğini anlamak için bu kitaplar kullanılır.

  Son olarak çıkmış sorular lise kitapları türünü inceleyelim. Çıkmış sorular, geçmiş zamanlarda adı ne olursa olsun üniversiteye giriş sınavında çıkmış soruları içerir. Ne kadar çok deneme çözülürse çözülsün, hiçbir şey gerçek sınavın yerini tutamaz! Bu gerçek sınavın önceki versiyonlarını görmek, ÖSYM’nin soru tipi hakkında bilgi edinilmesini sağlar. Edinilen bu bilgi de öğrencilerin kendilerinden beklenen performası görmesine yardımcı olur. Deneme sınavı lise kitapları bu yüzden önemlidir.

  Tüm bu lise kitapları ve daha fazlası Palme Kitabevi’nin raflarında sizi bekliyor. Her öğretmenin önerdiği, her kursta kullanılan; sizleri başarıya taşıyacak olan lise ders kitapları için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı lise kitapları seçeneklerimiz arasında birbirinden değerli yardımcı kaynaklar bulunmaktadır. Farklı soru tipleri görerek kendini geliştirmek isteyenler için bz kitaplar vazgeçilmezdir. Palme uzmanlığı ile hazırlanan bu lise ders kitapları koleksiyonu, başarının anahtarı niteliğindedir.

  Lise Yardımcı Kaynaklar

  >