Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  YÖKDİL

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  YÖKDİL Çıkmış Sorular Kitabı

  Türkiyede akademik çalışmalar yapmak isteyen kişilerin başarması gereken pek çok nokta var. Öncelikle üniversiteye giriş sınavından iyi bir puan elde etmeli ve istediği bölüme yerleşmeliler. Daha sonra, o bölümü başarı ile tamamlamalı, kendilerine çalışacak akademik bir alan seçmeliler. ALESe girip yüksek lisansa yerleşmeli, orada da başarılarını kanıtlamalılar. Ve işte başarılması gereken son noktalardan bir tanesi: YÖKDİL. Aradığınız bütün YÖKDİL kitap seçeneklerini Palme Kitabevinde bulabilirsiniz.

  YÖKDİL Nedir?

  Palme Kitabevindeki YÖKDİL çalışma kitabı seçenekleri arasından size en uygun olanı bulmadan önce, bu sınavın ne olduğuna ve ne işe yaradığına göz atmak gerek… Önce açılımına bakalım.

  YÖKDİL Yüksek Öğretim Kurumu yabancı dil seviye belirleme sınavıdır. YÖKe bağlı hemen hemen her kurumda yabancı dil üzerindeki hakimiyetinizi göstermeniz için bu sınavdan aldığınız puan kulanabilirsiniz.

  YÖKDİL 2017 yılından beri uygulanmakta ve giderek de yaylaşmaktadır. Bu nedenle de son yıllarda yayınevlerinin hazırladığı YÖKDİL kaynak kitapları sayısında da artış olmuştur. Piyasadaki son yayınları yakından takip eden Palme Kitabevi de bu kitapları, yabancı dil kitapları seçkisine eklemektedir.

  YÖKDİL ve YDS Arasındaki Fark Nedir?

  YÖKDİL denince adayların aklına hemen YDS geliyor. Çoğu aday hangi sınava girmesi gerektiğini bilmiyor. Aslında bunun cevabı; hem bu sınavlar arasındaki farkta yatıyor hem de başvuracağınız pozisyonun sizden beklentilerine dayanıyor. Buna uygun olarak da hangi YÖKDİL hazırlık kitapları ile sınava çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

  YÖKDİL, YÖK tarafından YDSye alternatif oluşturması için tasarlanmış bir sınavdır. Aslında benzerlikleri oldukça fazla, ama farkları adayların başvuracakları yerde her iki sınav da kabul ediliyorsa hangisine girmenin dildeki yeteneklerini daha iyi yansıtamcağına karar vermelerinde belirleyici rol oynuyor. Tabii hangi YÖKDİL çalışma kitabı ile sınava hazırlanacakları konusunda da…

  İki sınav arasındaki birinci fark, soruların türlerinden geliyor. YDSde adayların karşısına çıkan diyalog tamamlama ve anlamca en yakın cümleyi bulma soru türleri oldukça zorlayıcı olabiliyor. İyi haber! YÖKDİLde bu soru türleri yok. Yani YÖKDİL kaynak türleri içerisinde bu soruların örneklerine rastlamayacaksınız.

  Farklı YÖKDİL Alanları, Farklı YÖKDİL Kitapları

  YÖKDİL üç adet ayrı alanda uygulanan bir sınavdır. Adayların sınava girmeden önce hangi alanda sınav çözmek istediklerini belirlemeleri gerek. Bu alana göre YÖKDİL kitapları ile sınava çalışmaları uygun olacaktır. Bu alanlar Fen, Sosyal ve Sağlık şeklinde isimlendirilmiştir. Bu da sınavda karşınıza çıkacak olan okuma parçasının konusunu belirlemektedir.

  Örneğin eğer sağlık alanında YÖKDİL sınavına girecekseniz YÖKDİL sağlık bilimleri kitap seçenekleri arasından tercih yapmanız gerekir. Sosyal alanda sınava girmek isteyen adayların YÖKDİL sosyal bilimler kitabı ile çalışması uygun olacakken, YÖKDİL fen bilimleri kitap türleri de fen alanında sınava girecekler için uygundur.

  Sayılarla YÖKDİL

  YÖKDİL kitap seçenekleri ile sınava hazırlanmaya başlamadan önce, sinavın sayılarına bakalım! Sınavda 80 adet soru bulunmaktadır. Adayların bu soruları çözmek için epey uzun vakti vardır. 180 dakika içerisinde soruları çözebilirler. Sınavda her bir soru 1.25 puan değerindedir. İşin güzel yanı, sınavda yanlış sorular doğru soruları götürmemektedir. Alınan puan ise 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. En iyi YÖKDİL kitapları ile sınava hazırlanırken, örneğin denemeler çözerken kendinizi bu sayılar üzerinden değerlendirebilir, az çok kaç puan alacağınızı saptayabilirsiniz.

  YÖKDİL Nerelerde Geçerli?

  En iyi YÖKDİL hazırlık kitapları ile sınava hazırlandınız. Harika bir puan elde ettiniz. Peki, bu puanı nerede kullanacaksınız? Bu puan ile neler yapabilirsiniz?

  Öncelikle şunu unutmamak lazım. Girişte de söylediğimiz gibi YÖKDİL akademik emelleri olan kişiler için uygun bir sınavdır. Yani bu sınav ülkemizde akademik alanda geçerlidir. Eğer üniversiteye giriş sınavında aldığınız puan ile İngilizce eğitim veren bir okul kayıt olduysanız, hazırlık sınıfında okumanız gerekir. Hazırlığı atlamak isteyen kişilerin, okulların uyguladığı sınavların yanısıra kimi durumlarda YÖKDİL ile de bu süreci atlaması mümkün olmaktadır.

  Bu aşamada bir YÖKDİL çalışma kitabı sizi sınava hazırlayabilir. Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra yüksek lisans ya da doktora çalışmaları yaparak akademik hayata devam etmek isterseniz YÖKDİLe girebilirsiniz. YÖKDİL kitap türleri ayrıca size doçentlik başvurularınız sırasında da yardım etmektedir. Son olarak TUS ya da DÜŞ başvuruları sırasında dil becerinizi kantılamanız istenirse de yine YÖKDİL kitap türleri imdadınıza koşar.

  En İyi YÖKDİL Kitap Seçenekleri

  Palme Kitabevinin raflarında birbirinden farklı yayınevleri tarafından hazırlanmış en iyi YÖKDİL kitap seçeneklerini bulabilirsiniz. YÖKDİL Çıkmış Sorular ile bugüne kadar bu sınavda sorulan sorulara bakabilirsiniz. YÖKDİL Deneme Sınavları ile sınav öncesi kendinizi deneyebilirsiniz. YÖKDİL Soru Bankası kitapları ile de spesifik bir alanda sorular çözme şansını yakalayabilirsiniz. YÖKDİLe hazırlık sürecinde işinizi kolaylaştıracak tüm kitaplar için sizleri Palme Kitabevinin sayfasını incelemeye davet ediyoruz!

  YÖKDİL

  >