Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  ALES Soru Bankası

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  ALES Soru Bankası Seçenekleri

  ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, hayallerinde üniversite hocalığı ya da araştırma görevliliği olan her gencin mutlaka yüksek bir sonuç alması gerkene bir sınav. Bu sınav, yüksek lisans programlarına başvuru sürecinde adayların ellerindeki evrakları güçlendiriyor. Üniversitedeki hocalardan alınan referans mektupları, araştırma planı ve özgeçmişin yanında bu sınavdan alınan sonuç da büyük bir önem taşıyor. ALES, sonuçta bir merkezi sistem sınavı… Ülkemizin gençleri böyle sınavlara alışkınlar. Konu sınav olunca, işin sırrının daha fazla soru tipi görmek” ve soru repertuarına genişletmek” öldüğünü biliyorlar. Bunun yolu da ALES Soru Bankası kitaplarından geçiyor.

  ALES soru bankası çeşitleri için Palme Kitabevi sizlere zengin bir seçki sunuyor. Türkiyenin önde gelen yayınevleri tarafından oluşturulmuş ve sınav sistemindeki değişikliklere göre güncellenmiş ALES çözümlü soru bankası kitapları, adayları hayallerine ulaştırıyor. Bu kitaplar sayesinde ALESte çıkabilecek her soru tipini yakından görebilirsiniz. Ek olarak, ALES soru bankası kitapları, lisans eğitimi boyunca uzaklaştığınız soru tekniği ve sınav stratejileri konusunda kendinizi geliştirmenize ve unuttuklarınızı hatırlamanıza da yardımcı olacaktır.

  En kapsamlı ALES soru bankası çeşitleri için, uzun yıllardır kitap alanında faaliyetlerini başarı ile devam ettiren Palme Kitabevinin koleksiyonuna göz atabilirsiniz. Buradaki ALES çözümlü soru bankası yardımcı kitaplar sayesinde hangi soru tiplerinde hata yaptığınızı tespit edebilir ve zayıf noktalarınızın üzerine giderek sınava daha iyi bir şekilde hazırlanabilirisiniz.

  Farklı Alanlara Farklı Sorular: ALES Çözümlü Soru Bankası

  ALESte her adayın takıldığı konu farklıdır. Kimileri sayısal alanda büyük bir başarı elde ederken kimileri için sözel sorular tam bir çocuk oyuncağıdır. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun ALES soru bankası kitabını tespit edebilmeniz için zayıf yönlerinizi ve güçlü taraflarınızı iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekir. Bu analizden sonra size en uygun ALES konu anlatımlı soru bankası ile ise koyulabilirsiniz. ALES konu anlatımlı soru bankası kitapları, size önce konuyu anlatır, sonra da farkı sorularla bilgilerinizi sunar. Bu kitaplar iyi bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacaktır. Daha sonra takıldığınız konularda çözümlerin nasıl geçekleştirildiğini tespit etmek için ALES çözümlü soru bankası kitaplarını da kullanabilirsiniz. Buradaki anlatımlı çözümler soruların arkasındaki mantıkı çözmenize yardımcı olacaktır.

  ALES Konu Anlatımlı kitapları ile desteklediğiniz ilk tekrar dönemi bittiğinde, artık hangi alanda eksiğiniz olduğunu biliyorsunuz. Buna göre uygun bir çalışma yapabilirsiniz. Palme Kitabevi, nokta atışı çalışmak ve vakit kaybetmek istemeyenler için pek çok farklı seçenek sunuyor. ALES Türkçe soru bankası ve ALES paragraf soru bankası seçenekleri, sözel testte başarıyı getiriyor. Kelimede, cümlede ve paragrafta anlam ile yazım ve imla konularındaki sorularla donatılmış bu kitaplar, kendini bu alanda geliştirmek isteyen adayların işine yarayacak niteliktedir.

  ALES mantık soru bankası, sınavın en popüler konusu olan mantık sorularının aslında bir teknik işi olduğunu gözler önüne seriyor. Mantık soruları esasen çok eğlencelidir. Ama kendinizi kaptırırsanız aslında vakit kaybettirebilir. ALES mantık soru bankası sayesinde eğer hızlanırsanız sınavda rakiplerinize fark atabilirsiniz. ALES sayısal soru bankası kitapları ise, Matematik ve Geometri alanında işinizi kolaylaştıracaktır. Bu kitaplar sayesinde - özellikle de ALES Matematik soru bankası desteği ile - sınavdaki notunuzu ciddi oranda yükseltebilirsiniz. Farklı yayınevleri tarafından hazırlanmış ALES Matematik soru bankası kitaplarını Palme Kitabevi koleksiyonunda bulabilirsiniz.

  ALES Sürecinde Palmeden Adaylara Tam Destek

  ALES öncesindeki hazırlık sürecinde Palme Kitabevi sizleri farklı kaynak kitaplarla destekliyor. Bu kaynak kitaplar arasında ALES konu anlatımlı kitapları özellikle dikkat çekiyor. Konu anlatımı aşamasını geçtikten sonra ALES konu anlatımlı soru bankası veya ALES çözümlü soru bankası kitapları ile soru tipleri görerek kendinizi geliştirebilir, ALES yaprak test setleri ile çalışma sürecinizi pratikleştirebilirsiniz. Daha sonra sınav yaklaştığı zamanda ise yine Palme Kitabevinin sizlere sunduğu ALES çıkmış sorular ve ALES deneme sınavı kitap kaynakları ile hem geçmiş yıllarda ÖSYM tarafından dikkate alınan konuları görebilir hem de sınavın bir provasını yaparak heyecanınızı yenebilirsiniz.

  Palme Kitabevinin uzmanlığı ile hazırlanmış olan ALES yardımcı kitapları seçkisi içerisinde birbirinden yararlı kaynak kitaplar bulunmaktadır. İster fiziksel raflarımızda ister sanal raflarımızda aradığınız konuda kitap bulabilir, fiyat kıyaslaması yapıp kendinize en uygun ve ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak kitabı seçebilirsiniz.

  ALES Soru Bankası

  >