Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  KPSS ÖABT

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  KPSS ÖABT Kitapları

  KPSS ÖABT kitapları için doğru adres Palme Kitabevi… Türkiyede pek çok gencin hayallerini süsleyen öğretmenlik unvanı, aslında oldukça zahmetli bir sürecin sonucunda elde ediliyor. Bu sürecin en önemli aşamalarından bir tanesi, Öğretmen Aday Bilgi Testi yani bilinen kısaltması ile ÖABTdir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumların kadrolarında öğretmenlik yapmak isteyen kişilerin bu sınavdan yüksek bir puan alması gerekmektedir. Eğitimin her alanında en iyi yayınları koleksiyonuna dahil eden Palme Kitabevi, KPSS ÖABT kitapları için de zengin bir seçki hazırladı. Gelin, hem sınavın içeriğine hem de bu seçkideki kitaplara beraber bakalım.

  ÖABT Kitapları Neleri Kapsıyor?

  Palme Kitabevinin raflarında yer alan ÖABT kitapları oldukça farklı konularda başarıya ulaşmanızı sağlamaktadır. Bu konuları şöyle sıralayabiliriz: Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, İlköğretim Matematik, Lise Matematik, Fen Bilimleri ve Fen ve Teknoloji, Fizik, Kimya, Biyoloji, Sosyal Bilgiler, Tarih, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Rehber Öğretmenlik, İmam Hatip Liselerinde Meslek Dersleri Öğretmenliği, Beden Eğitimi Öğretmenliği, ve İngilizce Öğretmenliği.

  KPSS ÖABT, üniversitelerde Eğitim Fakültesi veya Fen - Edebiyat Fakültesinde eğitim almış olan kişilerin girecekleri bir testtir. Bir başka değişle, bu sınav lisans düzeyindedir. Bu nedenle adayların seçecekleri KPSS ÖABT kitapları da kendi alanlarına uygun olmalıdır. Adayların öncelikle KPSS GK - GL testine girmesi gerekmektedir. Bu kısım 60 adet Genel Kültür ve 60 adet Genel Yetenek sorusu olmak üzere toplamda120 sorudan oluşur, ve sınav süresi ise 130 dakikadır. Ayrıca Eğitim Bilimleri sınavının da cevaplanması gerekmektedir. Bu kısımdaki soru sayısı ise 80 olarak belirlenmiştir ve süre de 100 dakikadır. Adaylar bu iki testten sonra ÖABT kısmına geçebilirler.

  ÖABTde iki ana konu başlığı yer almaktadır. İlk başlık Alan Bilgisi Testidir. Bu kısımda 40 adet soru bulunmaktadır. İkinci kısım ise Alan Eğitimi Testidir. Bu kısımda da 10 adet soru bulunmaktadır. Toplamda ÖABT içerisinde 50 adet soru yer alır. Sınav süresi 75 dakikadır.

  Farklı Alanlar için Farklı KPSS ÖABT Kitapları

  KPSS ÖABT, farklı alanlardaki öğretmen adaylarının farklı konulara çalışması gereken bir sınavdır. Bu nedenle de farklı ÖABT Kitapları kullanırlar. Kreş, yuva ve anaokullarında çalışacak olan adayların Okul Öncesi OBT Kitapları kullanmaları gerekir. Bu kitaplardaki pedagoji ve yaklaşım konularında örneğin ÖABT sınıf öğretmenliği kitapları ile büyük farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle her öğretmen adayının kendi alanından bir kitap edinmesi önemlidir.

  Yukarıda da belirttik… Fen - Edebiyat Fakültesi mezunları da ÖABT ile öğretmenlik yoluna girebilirler. Formasyon eğitimi bu noktada gereklidir. Onarında yine kendi alanlarından bir kitap edinmeleri ve bu konuların gençlere öğretilme biçimleri hakkında sorular da yanıtlamaları gerekir. ÖABT Biyoloji kitapları ve ÖABT Matematik kitapları gibi sınavlara yardımcı kitaplar doğa bilimleri alanında; ÖABT Tarih kitapları ise sosyal bilimlerde öğretmen adaylarına yardımcı olacaktır.

  Yabancı dil öğretmenliği adaylarının da ÖABT sonuçları önem teşkil etmektedir. Özellikle İngilizce öğretmenliği için bu sınav önemli. İngilizce Öğretmenliği ya da İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olan adaylar ÖABT İngilizce kitapları ile sınava hazırlanabilirler. Kimi dillerin ÖABT bünyesinde sınavı gerçekleştirilmemektedir. Almanca, Fransızca, İspanyolca, Arapça ve Rusça bunlara örnektir. Bu adaylar ÖABT İngilizce kitapları yerine Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile sınava hazırlanmalı ve bu şekilde şanslarını denemelilerdir.

  Palme Ayrıcalığı ile ÖABT Kitapları

  Palme Kitabevi ÖABT hazırlık dönemide sizlere zengin bir koleksiyon sunmaktadır. Bu koleksiyon içerisinde Türkiyenin önde gelen yayın evlerinden farklı uzman yazar kadrolarının hazırladıkları kitapları bulabilirsiniz. Kitaplarımızın fiyat yelpazesi oldukça geniştir. Bu nedenle aradığınız her kitabı uygun fiyata alabilirsiniz. Hem online mağazamızın sanal raflarında hem de normal mağazamızın fiziksel raflarında en iyi ÖABT kitapları sizleri bekliyor.

  Palme Kitabevinin ÖABT kitaplığında konu özetlerini bulabildiğiniz ÖABT Konu Anlatımlı kitapları bulabilirsiniz. Bu kitaplarla farklı konular tekrar edilebilir. Daha sonra ÖABT Soru Bankası kitapları geliyor. Bu kitaplarla da konular pekiştiriliyor. ÖABT Deneme Sınavı kaynakları da mutlaka çalışma masanızda kendisine bir yer edinmeli. Bu kitaplar sayesinde kendinizi sınavdaymışsınızcasına test edebilirsiniz. ÖABT Çıkmış Sorular kitapları ise bugüne kadar bu sınav kapsamında çıkan soruları gözler önüne seriyor. Ayrıca ÖABT Yaprak Test kitapları da koleksiyonumuzda yer almaktadır.

  KPSS ÖABT

  >